Tartalomjegyzék F1 Challenge by Birkuc 1978-2008 - The Birkuc Supermod (TBS)
hivatalos fórum

Gy.I.K.Gy.I.K.   KeresésKeresés   TaglistaTaglista   CsoportokCsoportok   RegisztrációRegisztráció 
 ProfilProfil   Privát üzeneteid olvasásához be kell jelentkeznedPrivát üzeneteid olvasásához be kell jelentkezned   BelépésBelépés 

A BFL ERŐPRÓBA (test your might!)

Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> BFL csatlakozás + Birkuc ligák
Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
Birkuc
JP Montoya (GOD)

HozzászólásElküldve: 2008.08.04. 18:27    Hozzászólás témája: A BFL ERŐPRÓBA (test your might!) Hozzászólás az előzmény idézésével

Időpontok:
A következő erőpróba időpontjáról itt a fórumban mindig lesz tájékoztatás, az hogy mikor lesznek az természetesen az ellenőrőktől és a jelentkezőktől függ, időpontegyeztetés alapján.

Mit kell tennem?
Maga az erőpróba nem nevezhető különösebben nehéznek, inkább csak egy szűrés hogy ki az aki valóban rátermett a ligára és ki az aki csak erősen akadályozná a többieket a versenyzésben, rengeteg negatív tapasztalat után született meg ez a dolog.
Konkrétan: BFL ligakörülmények (így a tiltott segédletek nélkül) között, online tesztelés keretein belül, ellenőrök felügyelete (külső megfigyelés) mellett a francia Magny-Cours pályán (a régi típusún, tehát ami a modban Test MagnyCours néven szerepel), szabályos módon, 1:15.000 alatti köridőt produkálni, elérni, teljesíteni.

Miért pont Magny-Cours?
Mert a pálya nem könnyű, nehéz rajta trükközni, és rendkívül sokszínű, szinte mindenféle stílusú és típusú kanyar megtalálható benne, ebből a szempontból szerintem a legjobb, így egyszerre lehet mérni a lehető legszélesebb körben a versenyző kvalitásait, ezért az erőpróbára tökéletes. És aki teljesíteni tudja az azt jelenti hogy ezt a pályát mindenképpen sikerült nagyjából jól betanulnia, és a többi pályával sem lehetnek komoly gondjai.

Az erőpróba pontos menete:
-a BFL Szuperliszensz megszerzése céljából létrehozott online tesztre kell felmenniük az ellenőröknek és a jelentkezőknek akik a liszenszet meg szeretnék szerezni
-kell legalább 3 ellenőr is hogy jelen legyen (speciális esetben előfordulhat kevesebb ellenőr is)
-az ellenőröket csakis a rendező jelölheti ki
-a kör csak akkor elfogadható ha szabályosan született, pályavágások stb nélkül, továbbá csak akkor elfogadható ha ezt az egész kört egy megbízott ellenőr végígkísérte, látta, és szabályosnak ítélte meg
-egyszerre mindig csak maximum 3 jelentkező futhat ki a pályára (ha nincs meg a 3 ellenőr akkor kevesebb, ahány ellenőr van), mindegyiket legalább 1 ellenőr figyeli amíg a köröket rója
-miközben a jelentkező a pályán van, a megbízott ellenőr köteles őt figyelni
-ha valaki teljesítette a próbát és az ellenőr is áldását adta rá, akkor és csakis akkor megszerezte a BFL Szuperliszenszet, és távozhat a szerverről, ezután egy másik jelentkező léphet a helyébe és futhat ki a pályára, természetesen ugyancsak egy megbízott ellenőr felügyelete mellett

Mennyire nehéz teljesíteni?
Ha tehetséges vagy, egyáltalán nem az, sőt inkább könnyen abszolválható. Természetesen komoly ellenőrzés előzte meg a limitidő eldöntését: én magam róttam a köröket, sok különböző módon amiket most nem sorolnék fel, de még a szerintem lehető legrosszabb körülmények között is tudtam 1:13 végét menni. Ez konkrétan így nézett ki: alap MagnyCours setuppal ami a játékhoz jár és alapból betölti mindenkinek, teljesen külső nézetből (swingman nézet), 45 liter üzemanyaggal, egyáltalán nem a határon autózva sőt szándékosan végig óvatos sablonos stílusban vezetve, nem sietve. Szóval nem egy profiknak felállított erőpróba ez, akinek egy kicsi érzéke is van hozzá, nem lesz vele gondja.

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése MSN Messenger
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Lezárt téma: ide nem írhatsz választ, és nem szerkesztheted a hozzászólásaidat.    Tartalomjegyzék -> BFL csatlakozás + Birkuc ligák Időzóna: (GMT +1 óra)
1 / 1 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.